Náš partnerský e-shop:

http://www.fajnmoda.cz/

Oblečení pro celou rodinu!

Pokud nakoupíte zároveň v našich e-shopech fajnhit a fajnmoda, zásilky spojíme dohromady a zaplatíte pochopitelně pouze jedno poštovné!

 NajduZboží.cz

 


 

 

Často vyhledáváte:

Elektronická cigareta, Dekang, Liqua, Joyetech, Liquid, Kangertech, Clearomizer, Aspire, e cigareta, Inawera, Báze, Power Smoke Báze, Virginia Báze, příchutě, aroma, aSpire, atomizér, liquid pro e cigaretu, Vision, Clearomizer T2, Clearomizer CC, Vivi Nova, náhradní hlavy pro clearomizer.

Podporuje mojeID

E CIGARETA - ZAČÍNÁME
Elektronická cigareta - začínáme.

Elektronická cigareta:

Zažívá v poslední době nebývalý rozmach. Na trhu je spousta modelů a různých "vychytávek", že se v tom začátečník naprosto nemůže orientovat. Přechod na e-cigaretu z klasické "pyro" není jednoduchý! Největší problém je zvolit správný systém, aby nás e-cigareta uspokojila. Základní věc je, že musí kouřit. Bohužel, ne každá to dokáže. Osobně jsem hledal hodně dlouho. Vývoj v této oblasti jde dopředu tak rychle, že nás výrobci zasypávají novinkami, avšak ne každá je povedená. Mám plný šuplík věcí, které jsem si v dobré víře pořídil, ale které prostě nefungovali k mé spokojenosti. Ať různé produkty z televizní reklamy, které jsou již téměř historické (stále se prodávají - bohužel), či poměrně nové atomizéry a clearomizéry renomovaných značek. Nejhorší je, když začátečník koupí nefunkční záležitost, která ho od dalších pokusů odradí.

Na co si dát tedy pozor? Odpověď rozdělím do dvou sekcí, dle toho, z čeho se skládá e-cigareta. A to je baterie a atomizér.

 

Baterie:

Čím větší, tím lepší!!! Největší chybou je, že chci aby to vypadalo jako cigareta. Z malé baterie párkrát potáhnete a dojde.Pokud nemáte náhradní, jste nahraní a zapálíte "pyro". Pokud máte, za chvíli dojde náhradní. Pkud máte další, dojde Vám liquid v tanku. Na malou baterii nedáte uspokojivě dostatečný tank s liquidem. Ano, dělají se i systémy které velmi dobře kouří i na malých bateriích (Joe 510), ale to je vhodné pro slabé a občasné kuřáky. Pokud kouříte 15 ks a více denně, zapomeňte na image "pyromana" a nestyďte se dát najevo příslušnost k e-kuřácké komunitě. Chcete přece e-kouřit! A pokud ne, zůstaňte u "pyro"! Budete v očích nekuřáků dále vyvrhel a obtížný hmyz. Oproti tomu e-kuřáky drtivá většina nekuřáků toleruje a podporuje. Nejvíce různých atomizérů (viz níže) se vyrábí na závit 510 - E-go. Proto je lepší pořídit baterii e-go (jedno zda w, c, t), prostě s 510 závitem. Máte zde největší výběr přislušenství. Nedoporučuji kupovat tzv. automatické baterie - baterie která reaguje na popotažení a automaticky zažne žhavit. Tento systém byl hodně poruchový a neumožňuje provádět tzv. suché pálení (viz. níže). Je nepoužitelný v hlučném prostředí, kde se začne sám vlivem hluku spínat!!! Manuální baterie, to je ta se spínačem, je tedy mnohem lepší. Žhavení a produkci páry si můžeme jednoduše spínáním tlačítka regulovat na naši potřebu.

Atomizér, clearomizer, cartomizer atd.:

To je ta věc, která se našroubuje na baterii, naplní se liquidem a produkuje (nebo se o to tak nějak snaží) páru. A tady začíná slušný chaos. Různých druhů je moc a těch dobrých málo. A navíc na pohled ta samá věc, od různých výrobců, ještě nemusí fungovat stejně. Atomizéry bych rozdělil dle provedení na můstkové, které obsahují žhavící spirálku, na které se narazí náplň (vatičkový kartomizer, tank) bez spirálky, vatičkové - ty již obsahují žhavící spirálku (tzv. cartomizery) a knotové (zpavidla Clearomizéry). Současný trend se ubírá cestou knotových Clearomizérů s vyměnitelnou spirálkou. Je to z důvodu, že každý knotový systém (okolo knotu je obtočena žhavící spirálka), se dříve či později zanese napečeninami z liquidu a už to nechutná! Je potřeba spirálku vyčistit. U můstkových atomizérů to jde obtížně a náhradní jsou drahé. U Clearomizérů s vyměnitelnou spirálkou se ke spirálce jednoduše dostaneme, můžeme ji vyčistit, popřípadě ihned (bez ztráty liquidu) vyměnit. To je obrovská výhoda. Náhradní spirálky jsou navíc levné a nemusíme investovat do dalšího Clearomizéru, nebo atomizéru. První předpoklad u atomizéru tedy je - musí jít rozrbrat! To neplatí u vatičkových kartomizérů. Ty se nerozebírají, ale vzhledem k ceně zahazují. Tady ale nedochází k tak rychlé a náhlé ztrátě kvalitní chuti! Z vatičkovými kartomizéry mám ale pouze zkušenost z pravěku e-kouření a ta není nijak moc pozitivní. Až se ke mě dostal Liquinator DTC!!! Tam je vatičkový kartomizér utopený v 6 ml tanku, takže vatička je stále dostatečně zásobena liquidem. Chuť vynikající, kouře až moc a výdrž několik týdnů bez údržby excelentní. Pouze dolévám liquid a kouřím! Pro někoho to ale může být už moc veliké. Rozhodně to není příliš diskrétní, spíše budíte pozornost. Kouření je to ale báječné! Náhradní kartomizér (vnitřek bez tanku), pořídíte za lidový peníz. Pro silné kuřáky ideální záležitost.

E-liquid - hotový namíchaný:

Na trhu jich je dostatek, od různých renomovaných výrobců. Záleží na každém, co mu zachutná a kolik je ochotný za to dát. Nekupujte neznačkové liquidy na tržnicích! Osobně jsem ze zvědavosti ochutnal a kouřit to nelze! Chuť mizerná a navíc bych se bál o zdraví! Značkové liquidy jsou vyráběny pod přísným dohledem a splňují všechny potřebné normy jak v E.U., tak v U.S.A.! Kupojte pouze originální balení od výrobce. Ještě dnes se setkáte s "originálními lahvičkami" prodejce, kde to svědčí o nákupu kanistrů a domácím přeléváni. Pokud to někdo "řízne" glycerinem, nebo PG (základ liquidu), zisk se zvýší, ale chuť i obsah nikotinu sníži. Na hotových liquidech mi vadí pouze to, že jsou prodávány za stejnou cenu s různým obsahem nikotinu. To ale prodejci neovlivní. To je politika výrobců. Normální by bylo, tak jako u bází Inawera, méně nikotinu - levnější, více - dražší. Obsah nikotinu totiž vyrazně určuje výrobní náklady.

E-liquid - vlastnoručně namíchany:

Dle mého soudu nejlepší a zároveň nejlevnější řešení. Zvláště pro silnější kuřáky. Chuť si mohu udělat intenzivnější, či naopak jemnější a není to žádná věda. Potřebuji pouze bázy - základní kapalina s příslušným obsahem nikotinu (nebo i bez nikotinu) a příchuť - aroma. Do lahvičky naleji základ a přikapu příchuť. Protřepat - nemíchatWink . Nechat cca tři dny uležet (doporučeno), lze pochopitelně konzumovat ihned. Mohu si vybrat různé příchutě a namíchat si co hrdlo ráčí, za zlomek ceny hotových liquidů. Příchutě se dají pochopitelně kombinovat. Tady se žádné meze kreativitě nekladou. Naopak. Je to zábava!

 

Hezké e-kouření přeje Vláďa Frinta

MTNmYTg